O Fotowoltaice

„Fotowoltaika rozwiązaniem przyszłości”

Ponieważ w długiej perspektywie ceny paliw i energii wzrastały i nadal przewiduje się ich wzrost w przyszłości, to atrakcyjność stosowania fotowoltaiki (w skrócie PV) staje się coraz wyższa. Opłacalność stosowania takich systemów jest zresztą tym wyższa, im bardziej obniżają się ceny ich zakupu.

Biorąc pod uwagę wzrost cen paliw i energii przy jednoczesnym spadku kosztów inwestycji dla systemów PV, można się łatwo domyślać, że opłacalność zastosowania fotowoltaiki będzie bardzo atrakcyjna. Sprzyjają temu dodatkowo mechanizmy wsparcia finansowego, które w przypadku tych systemów oznaczają np. możliwość przekazywania nadwyżek wytwarzanej energii do sieci elektroenergetycznej. W okresach zapotrzebowania na energię, odbiera się ją z sieci na zasadach tzw. net-meteringu. Oznacza to, że za każdą oddaną do sieci 1 kWh energii elektrycznej, można pobrać 0,8 kWh (w przypadku elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 10 kW).

Czy warto zastosować fotowoltaikę już teraz czy może czekać na jeszcze bardziej korzystniejsze warunki zakupu? Jak pokazują dane z rynku, obecne ceny systemów PV są od pewnego czasu stabilne. Warto zawczasu wykorzystać obecne korzystne warunki net-meteringu w Polsce, aby zapewnić sobie obniżenie rachunków na kolejne 15 lat, co jest zagwarantowane w nowelizacji ustawy o OZE przyjętej w czerwcu tego roku.”

Wykonujemy instalację PV w oparciu o najnowsze technologie oraz liderów w branży:

Panele fotowoltaiczne:

Jedna z największych firm mająca największy udział w światowym rynku Pv

 Ja Solar – 25 lat Gwarancji na sprawność modułu 12 lat Gwarancji w Polsce poprzez generalnego dystrybutora firmę Hewalex

Q-Cells – 25 lat Gwarancji na sprawność modułu 12 lat Gwarancji w Polsce poprzez generalnego dystrybutora firmę Hewalex

Falownik

Firma Ginglong lider w produkcji falowników na świecie

Falowniki Solis z pisemną 10-letnią gwarancją na produkt realizowaną na terenie kraju.

DSC_4444
DSC_4444

press to zoom
DSC_4437
DSC_4437

press to zoom
DSC_2801
DSC_2801

press to zoom
DSC_4444
DSC_4444

press to zoom
1/29